قالب وبلاگ
لینک های مفید
مهدی تقوی دانشجوي رشته كارشناسي پيوسته تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري و کشتی گیر آزادکار وزن 66 کیلوگرم کشورمان با برتری مقابل حریفی از ژاپن به مدال طلای مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان دست یافت.
مهدی تقوی که با پیروزی مقابل "دژان میتروف" از مقدونیه، "اینوکنتیف" از قرقیزستان، "علی شعبان‌اف" از بلاروس، "آدام باتیروف" از روسیه و "لیوان لوپز" از کوبا به دیدار فینال وزن 66 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان راه یافته بود، برای دستیابی به مدال طلای این وزن به مصاف "یونیمیتسوی" از ژاپن رفت.

تقوی در مصاف با حریف ژاپنی که در سالن کشتی استانبول برگزار شد با نتیجه یک بر صفر و یک بر صفر کلینچ به پیروزی رسید و به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.

مهدي تقوي اين دانشجوي كارشناسي پيوسته تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ساري در مسابقات جهانی سال 2009 هرنینگ دانمارک نيز به عنوان قهرمانی جهان دست یافته بود.

دكتر كيومرث نيازآذري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ساري در جلسه هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي ساري كه صبح امروز برگزار شد موفقيت اين دانشجوي شايسته مازندراني را در مسابقات كشتي آزاد جهان تبريك و تهنيت گفت

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:48 ] [ ساروی ]

شهردار مرکز استان مازندران گفت: پروژه‌های وزارت راه توسط شهرداری ساری انجام شد و وزارت راه به تعهداتش در مرکز استان مازندران پایبند نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید علی حجازی شب گذشته در جمع خبرنگاران مازندران اظهار داشت: در این مدت چهار ساله و نیم هر پروژه‌ای که در شهرداری با مصوبات شورا انجام داد شهروندان از خدمات شهرداری در شواری سوم یاد می‌آورند.


وی تصریح کرد: در بیان خدمات شهری، شهرداری آنچنان تبلیغات وسیعی انجام نداد و اصحاب رسانه خدمات شهرداری را چند برابر بیشتر از چیزی که بود معرفی کردند.
 
* ساری به جایگاه واقعی‌اش نرسید
شهردار ساری میزان جمعیت ساری را 330 هزار نفر عنوان و مساحت این شهر را 30 کیلومتر بیان کرد و یادآور شد: ساری به دلیل عدم همرای مسئولان قبلی طی 32 سال از گذشت انقلاب به جایگاه واقعی خود که شانیت مرکز استان باشد نرسید و شهروندان ساروی از خدمات مناسب شهری برخوردار نیستند.

شهردار مرکز استان مازندران با تاکید بر اینکه ساری به عنوان مرکز استان به جایگاه واقعی خود نرسید خاطر نشان کرد: به هر دلیل مازندران قطعه قطعه شد وشهر ساری نیز در این قطعه شدن‌های سیاسی بی نصیب نبود.

حجازی ادامه داد: همه شهرها و مرکز استان‌ها وسعت پیدا می‌کند ولی مرکز استان مازندران روز به روز کوچک‌تر و عمران و توسعه شهری در این شهر روز به روز کاهش پیدا می‌کند.
 
* فقط وزیر و معاون وزیر می‌آیند
شهردار مرکز استان مازندران به عنوان نمونه از شهر کوچک مثل نکاء نام برد و اذعان داشت: این شهر کوچک از کمربندی مناسبی برخوردار است ولی طرح کمربندی ساری که از سال 1355 تاکنون تهیه شد اجرایی نشد و قسمتی از ظلع شرق و غرب مرکز استان نقش کمربندی را ایفا می‌کند.

وی بیان داشت: بخشی از مشکلات شهروندان ساری و به علت نداشتن کمربندی مناسب است و هر ساله با ورود وزیر و معاون وزیر و مدیران استانی قول آزادسازی ظلع غربی ساری به طول 2هزار و200 متر داده می‌شود ولی اقدام اساسی برای آن انجام نمی‌شود.
 
* دولت به پروژه‌های شهرداری ساری بی‌اعتنا است
حجازی یادآورشد: حدود 850 متر راه که جزء وظیفه وزرات راه بود توسط شهرداری آزادسازی شد.

وی با اعلام اینکه پروژه‌هایی که در ساری انجام می‌شود جزء وظایف دولت است، ادامه داد: با توجه به اینکه دولت به این پروژه‌های بی‌اعتنا است شورا اقدام به اجرای پروژه‌ها کرده است.

شهردار مرکز استان مازندران خاطرنشان کرد: پلی ولیعصر ساری در حالی با هزینه‌ میلیاردی به بهره‌برداری رسید که جزء مصوبات دوم سفر رئیس جمهور بود ولی با هزینه شهرداری انجام شد و تنها استاندار مازندران مبلغ 500 میلیون تومان از بودجه در اختیار استانداری برای احداث پل در اختیار شهرداری قرار داد.

این مسئول اضافه کرد: ایجاد پل ولیعصر جزء تعهدات وزارت راه بود که شهرداری ساری با هزینه حدود 20 میلیارد تومان آن را به اتمام رساند.
 
* اجرای پل روگذر و زیرگذر ذغال‌چال با هزینه 10 میلیارد تومانی

حجازی دیگر پروژه‌های که جزء تعهدات وزارت راه و ترابری بود ولی توسط شهرداری انجام می‌شود را پروژه غدیر که تکمیل کننده پل ولیعصر است عنوان کرد و بیان داشت: عدم ایجاد این پل تا حدودی اجرای پل ولی عصر را زیر سئوال می‌برد که با مصوبه شورای شهر این پروژه نیز در حال انجام است.

وی به اجرای پل روگذر و زیرگذر ذغال‌چال با هزینه 10 میلیارد تومان بدون آزاد سازی حریم اشاره کرد و بیان داشت: برای تامین حفظ جان روستائیانی که از این منطقه عبور می‌کرند احداث این روگذار نیز جزء مصوبات شورا قرار گرفت.

شهردار ساری بیان داشت: با توجه به درخواست‌های متعدد شهرداری و عدم توجه وزرات راه، شهرداری اجرای این پروژه را نیز با مصوبه شورا در برنامه کاری خود قرار داد به شرط اینکه وزرات نفت نیز در بحث بودجه‌ای کمک کار شهرداری باشد.

این مسئول ادامه داد: بر اساس توافق اولیه، وزرات نفت متعهد شده بود که حدود 10 میلیارد تومان از 27 میلیارد هزینه اجرای این پل را پرداخت کند ولی با گذشت دو سال از آن مصوبه مقدار تعهد خود را به سه میلیارد تومان کاهش داد.

حجازی ادامه داد: با گذشته دو سال، وزرات نفت از مقدار تعهد 3 میلیاردی خود نیز حدود 1.5 میلیارد تومان را هنوز پرداخت نکرد و در حالی که این پروژه تا پایان سال 90 به اتمام می‌رسد.
 
* تهیه تجهیزات پل ذغال‌چال از اروپا
وی با اعلام اینکه این پروژه قرار بود در مدت هفت ماه به اتمام برسد، بیان داشت: دلیل طولانی شدن مدت زمان اجرای این پروژه، بخشی به خاطر تحریم کشورمان توسط ایادی غربی بود که فلزی که قرار است بر روی این پل نصب شود جزء اقلام مورد تحریم کشور ما قرار داشت که پیمانکار طرح در حال تحویل این کالا از کشورهای اروپایی است.

این مسئول علت بخش دیگر از تاخیر اجری پروژه ذغال چال ساری را تاخیر در تعهدات وزارت نفت عنوان کرد و بیان داشت: استاندار مازندران به معاون عمرانی خود ماموریت داد تا مطالبات شهرداری را از ارگان‌های مربوطه دریافت کند.

وی به اجرای پل داراب در شهرستان ساری اشاره کرد و بیان داشت: پل داراب ساری در برنامه زمان‌بندی شده به اتمام می‌رسد.
 
* ایجاد 3 منطقه شهری در ساری
شهردار مرکز استان مازندران دیگر اقدام انجام شده در سال 90 در شهر ساری را بهسازی و مقاوم سازی پل قدیمی تجن عنوان کرد و بیان داشت: بهسازی این پل با هزینه‌ای حدود 800 میلیون تومان به اتمام رسید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای این پل تنها محدود به خدمات‌دهی درون شهری نبود و تنها شهروندان ساروی از بهسازی این پل استفاده نمی‌بردند ولی وزرات راه هزینه‌ای برای تعمیر پل پرداخت نکردند.

حجازی از ایجاد سه منطقه شهری در مرکز استان مازندران خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر شهر ساری دارای سه منطقه شهری است که شهروندان می‌توانند برای گرفتن خدمات در حوزه شهری خود به این واحدها مراجعه کند.

وی یکی از مهم‌ترین هزینه‌های شهرداری ساری را حمل زباله مرکز استان مازندران به جنوبی‌ترین نقطه شهرستان ساری عنوان کرد و بیان داشت: بخش از درآمدهای شهرداری که باید صرف عمران و شهرسازی در ساری شود بابت حمل ودفن زباله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهردار مرکز مازندران ادامه داد: روزانه حدود 230 تن زباله در ساری تولید که برای حمل و دفن آن شهرداری کیلویی 27 تومان هزینه می‌کند و سالانه حدود 2 میلیارد تومان برای شهرداری هزینه ایجاد می‌کند.

حجازی در مورد ساماندهی زباله مرکز استان بیان داشت: به تنهایی و بدون دخالت دولت قادر به ساماندهی زباله در ساری نیستیم و قوی‌ترین شهرداران بدون دخالت دولت نمی‌توانند زباله‌ها را ساماندهی کنند.

شهردار ساری به احداث کارخانه زباله‌سوز در مرکز استان اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه دولت و قراردادی که با چینی‌ها منعقد شد قرار است کارخانه زباله‌سوزی نیز در شهر ساری احداث شود و شهرداری نیز تعهد کرد که 20 درصد هزینه ساخت را بپردازد.
 
* توسعه حمل و نقل عمومی به جای پارکینگ
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه بخش زیادی از ترافیک شهر به خاطر نبود پارکینگ مناسب در شهر است، راهکار و برنامه شما چیست، بیان داشت: در حال حاضر برنامه‌های برای ساخت پارکینگ در مرکز استان نداریم و با توجه به تاکیدات دولت بر رونق حمل و نقل عمومی در تلاش هسیتم که برنامه‌ای مناسب برای توسعه حمل و نقل عمومی داشته باشیم.

حجازی در مورد درج عکس‌های خرابی‌ها شهر ساری در سایت شهرداری ساری بیان داشت: ایجاد این کار نوعی خودزنی بود و دلیلش هم این است که ما برای ساخت شهری آباد نیاز به همراهی و همدلی همه مردم داریم.

وی از ایجاد معاونت فرهنگی تا دو ماه آینده در شهرداری ساری خبر داد و بیان داشت: در حال انجام کارهای اداری برای ایجاد این سازمان فرهنگی در شهرداری هستیم.
 
* نصب مجسمه‌ اسب‌های جمع‌آوری شده ساری مصوب ندارد
حجازی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در مورد نصب مجسمه‌های اسب که از میدان امام ساری برداشته شده است و قرار است در جای دیگر شهر نصب شود، بیان داشت: تاکنون مصوبه‌ای از شورا برای نصب مجسمه‌ اسب‌های جمع آوری شده ساری به دست ما نرسید.

وی در پایان گفت: برای نصب مجسمه‌های اسب‌ در ساری هر جا که به تصویب شورا برسد انجام می‌دهم

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:47 ] [ ساروی ]

جمعی از مردم ساری در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اقدامی جهادی به پاکسازی منطقه جرم‌خیز 75 دستگاه ساری شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، جمعی از مردم مرکز استان مازندران با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور، خواستار پایان بخشیدن به وعده‌های بی‌سرانجام و ناتوانی مسئولان مازندرانی در ساماندهی منطقه جرم‌خیز 75 دستگاه شدند.
 
* وزیر کشور بر اقدام عاجل درباره پاکسازی منطقه تاکید کرد
در این نامه آمده است: جناب محمود احمدی‌نژاد؛ در جریان دوره سوم سفر استانی هیئت دولت به استان مازندران و تقدیم نامه‌ای از سوی جمعی از مردم ساری و ملاقات حضوری با وزیر کشور، شخص آقای نجار و هیئت همراهشان از منطقه 75 دستگاه (ترک محله) ساری بازدید کردند و وزیر کشور در این بازدید بر اقدام عاجل درباره پاکسازی منطقه تاکید کرد.


در این نامه تاکید شد: برخی نتایج حاصله این بازدید به شرح ذیل است: ابتدا چندین نشست با اهالی منطقه مذکور برگزار و مقرر شد که ملک آنان خریداری شود که مورد استقبال نیز قرار گرفت، حتی چند بار پیمانکاران و مهندسانی از طرف دولت با همراهی و محافظت ماموران امنیتی در محل حاضر شدند و به متراژ خانه‌ها، کوچه‌ها و همچنین قیمت‌گذاری خانه‌ها پرداختند، فعالیت‌ها و برنامه‌ها به خوبی پیش می‌رفت و مردم منطقه پس از سال‌ها انتظار و عذاب امیدوار شده بودند که به خواسته چندین ساله شان رسیدگی می‌شود.
 
* موضوع با قراردادن یک کانکس پایان یافت
در ادامه این نامه آمده است: اما پس از مدتی به دلایلی نامعلوم پیگیری‌ها قطع و موضوع با قرار دادن یک کانکس نیروی انتظامی در یکی از ورودی‌ها و مسدود کردن تعدادی از کوچه‌های فرعی با سکوهای بتنی پیش ساخته ختم شد.

در این نامه عنوان شده است: اقدامات انجام شده برخلاف تصور و دور از انتظار بود و مردم منطقه را با بن بست وعده‌ها مواجه کرد، چطور ممکن است با استقرار چند مامور و سرباز که آنها هم فقط نظاره‌گر این اتفاقات هستند بتوان جلوی ترانزیت مواد مخدر و فساد و فحشای منطقه را گرفت.

در بخش دیگری از این نامه تصریح شد: چطور ممکن است با سکوهای بتونی که هم‌اکنون بیشتر آنها توسط اشرار و موادفروشان منطقه تخریب شد، بتوان جلوی تردد معتادان تزریقی را گرفت، به نظر می‌رسد مسئولان استان همچنان به اهمیت موضوع پی نبرده‌اند و یا اصلاً موضوع برایشان مهم نیست.
 
* موارد فوق به همراه مستنداتش بارها برای مسئولان ارسال شد
در این نامه خاطرنشان شد: حضور ماموران در یک نقطه و غافل شدن آنها از راه‌های ورودی و خروجی دیگر سبب شد قاچاقچیان و معتادان با احساس امنیت بیشتر در کوچه‌های اطراف تردد کنند و اعمال ناشایست خود را بیش از پیش ادامه دهند.

در ادامه این نامه دادخواهانه آمده است: موارد فوق به همراه مستنداتش بارها برای مسئولان ارسال شده و حتی بالاترین مقام اجرایی استان هم حاضر به گوش سپردن به دل گویه‌های دلسوختگان و دلسوزان این شهر نیست و همیشه موضوع را به معاونان ارجاع می‌دهد و دیگر هیچ، آیا پیگیری‌های انجام شده کافی نبود و مسئولان همچنان معتقدند که باید کار فرهنگی صورت پذیرد.

در این درخواست تاکید شد: آیا احداث سالن ورزشی در این محل می‌تواند جلوی فساد و فحشا را بگیرد یا سبب شود جوانان پاکی که از مناطق دیگر به این منطقه می‌آیند با دیدن پسران و دختران معتاد و در حال تزریق حس کنجکاوی‌شان تحریک و به سمت این اعمال تشویق شوند.

در این سال‌ها شاهد هستیم که تعدادی از افراد با آبرو و خانواده‌هایی که از  استطاعت مالی بهتری برخوردار هستند، خانه‌هایشان را فروخته و فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند، اما مابقی باید بسوزند و بسازند.

در این نامه تاکید شد: واقعاً اهمیت این موضوع کمتر از مجسمه‌های یک میدان و خشک شدن یک دریاچه است که کسی به آن نمی‌پردازد.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:46 ] [ ساروی ]
 به همت مدسه علميه الزهرا(س) ساری مراسم افتتاحيه آغاز سال تحصيلی با توجه به تأثير مثبت آغاز سال تحصيلی جديد در مدارس و نقش آن در ايجاد شور و انگيزه برای طلاب در طول سال تحصيلی امروز، 26 شهريورماه برگزار شد. به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه حوزه‌های علميه، خاتمی، مدير مدرسه الزهرا(س) ساری در مراسم افتتاحيه آغاز سال تحصيلی اين مدرسه اظهار كرد: هيچ چيز بالاتر از كلام الهی نيست، خداوند به شما طلاب توفيق يادگيری علوم اسلامی و كلام الهی را داده و شما را انتخاب كرده است. وی با بيان داستان علم‌آموزی حضرت موسی(ع) از حضرت خضر(ع) افزود: موسی(ع) با اين كه پيامبر اولوالعزم بود ولی از مقام تحصيل و يادگيری فارغ نشد و شاگرد عبد صالح حضرت خضر شد شما طلاب گرامی هم كه دعوت شده‌ايد «فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ» در اين راه استقامت داشته باشيد. در ادامه اين مراسم حاجی تبار، استاد حوزه و دانشگاه نيز در سخنانی عنوان كرد: فرصت‌ها برای انسان دوگونه است، فرصت به ياد ماندنی يا فرصت بر باد دادنی، شما طلاب هم بايد فرصت‌ها را غنيمت شماريد و امروز روز شروع دينی و تحصيلی شماست بياييد امروز خاطره به ياد ماندنی بسازيد. وی اظهار كرد: شما طلاب، سفيران دين، پيك شريعت و مأموران دينداری هستيد و حضور شما در اين مكان مقدس از نعمات الهی است كه از اين نعمات از شما سؤال می‌شود.
[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:46 ] [ ساروی ]

مسئول ارتباطات مردمی رئیس جمهور می گوید 30 میلیون نامه از مردم به احمدی نژاد نوشته شده، ولی مردم ساری می گویند بارها نامه نوشته اند و امنیت هنوز در محلات این شهر برقرار نیست امید سلیمی بنی: باورکردنی نیست، ولی واقعیت دارد، در طول سفرهای رئیس جمهور به اقصی نقاط ایران، بیش از 30 میلیون نامه از مردم به دست او رسیده که درخواست وام و مشکلات اقتصادی تا جمع آوری معتادان را در برمی گیرد. اکنون، مردم ساری در نامه جدیدی به رئیس جمهور، از او خواسته اند معتادان ترک محله (محله 75 دستگاه) را جمع کند. آنان به رئیس قوه مجریه گفته اند با وجودی که هیات دولت از این محله بازدید کرده، ولی "بن بست وعده ها" مردم را سرگردان کرده و هنوز در این محله که به گفته امضاکنندگان نامه، منطقه جرم خیز ساری است، معتادان و فروشندگان مواد مخدر، با خیال راحت، به کار خود مشغولند. این در حالی است که دیروز، رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری در حاشیه سفر احمدی نژاد به اردبیل گفت: "30 میلیون نامه، پیامک و ایمیل در سه دوره سفر رئیس جمهور به استانها و شهرهای مختلف کشور جمع آوری شده است." هاشم غرقی، همچنین روند رسیدگی به این نامه ها را چنین ارزیابی کرده: "در سه سفر گذشته و سرکشی به بیش از 90 شهر، به 74 درصد نامه ها جواب دادیم که این رقم در رسیدگی به نامه های مردمی، آمار قابل قبولی است." اکنون مردم ساری دوباره دست به قلم شده اند و به رئیس جمهور نوشته اند: "با وجودی که وزیر کشور و هیات همراه از محله 75 دستگاه ساری بازدید کرد و اقداماتی را مانند تعیین متراژ خانه ها و قیمتگذاری برای خرید املاک انجام داد، ولی اقدامات انجام شده برخلاف تصور و دور از انتظار بود و مردم منطقه را با بن بست وعده‌ها مواجه کرد، چطور ممکن است با استقرار چند مامور و سرباز که آنها هم فقط نظاره‌گر این اتفاقات هستند بتوان جلوی ترانزیت مواد مخدر و فساد و فحشای منطقه را گرفت." امنیت در ساری نیست ناتوانی از برقراری امنیت در یک محله کوچک شهرستان ساری، قسمت دیگری از نامه پرسوز و گداز مردم این شهر است. آنها به رئیس جمهور نوشته اند: "حضور ماموران در یک نقطه و غافل شدن آنها از راه‌های ورودی و خروجی دیگر سبب شد قاچاقچیان و معتادان با احساس امنیت بیشتر در کوچه‌های اطراف تردد کنند و اعمال ناشایست خود را بیش از پیش ادامه دهند." آنها از رئیس جمهور خواسته اند با اقدامی جهادی، منطقه جرمخیز شهرشان را پاکسازی کند. ولی اکنون، برخی از مقامات عالی کشور تاکید دارند از ابتدا، گرفتن نامه از مردم اشتباه بود. مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، از جمله این مسئولان است که اعتقاد دارد: "اینکه مردم برای انجام یک کار ساده به رئیس جمهور نامه می نویسند، نشان از نظام اداری ناتوان کشور دارد. باید کارمندان ادارات به امور مردم رسیدگی کنند تا مردم مجبور نباشند برای انجام یک کار ساده به رئیس جمهور نامه بنویسند." با این وجود، هنوز مردم، اصرار دارند تا برای برقراری نظم و امنیت در یک محله کوچک از شهرستان خود در استان مازندران، به بالاترین مقام اجرایی کشور، عارض شوند. هر چند خود این مردم، در نامه شان نوشته اند: "پس از مدتی به دلایلی نامعلوم پیگیری‌ها قطع و موضوع با قرار دادن یک کانکس نیروی انتظامی در یکی از ورودی‌ها و مسدود کردن تعدادی از کوچه‌های فرعی با سکوهای بتنی پیش ساخته ختم شد." مردم ساری می گویند تنها اقدام دولت برای پاکسازی این منطقه، "نصب چند سکوی بتونی بوده که تخریب شده" ولی باز هم نوشته اند: "چطور ممکن است با سکوهای بتونی که هم‌اکنون بیشتر آنها توسط اشرار و موادفروشان منطقه تخریب شد، بتوان جلوی تردد معتادان تزریقی را گرفت، به نظر می‌رسد مسئولان استان همچنان به اهمیت موضوع پی نبرده‌اند و یا اصلاً موضوع برایشان مهم نیست." به نظر می رسد پاسخگویی به 74 درصد نامه ها، از قبیل همین نامه که به سادگی درخواست مردم برای امنیت بیشتر را نشان می دهد، با انتظارات مردم همسان نبوده، زیرا هنوز سیل نامه های مردم به "پیک عدالت" که در حاشیه سفرهای رئیس دولت به این شهر و آن شهر می رود ادامه دارد و مردم ترجیح می دهند پشت سر خودروی رئیس جمهوری بدوند تا نامه شان زودتر از همه به دست احمدی نژاد برسد.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:45 ] [ ساروی ]

نماينده مردم ساري در مجلس با بيان اين‌كه اصلاح قانون كار بايد بر اساس تغيير و تحولات جامعه صورت گيرد، گفت: اصلاح قانون كار به نفع توليد و اشتغال پايدار خواهد بود. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)ـ منطقه مازندران، علي اصغر يوسف نژاد در مراسم معارفه مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي که در معاونت برنامه‌ريزي استان برگزار شد، اظهار كرد: بسياري از مديران دستگاه‌هاي اجرايي از ظرفيت‌هاي قانوني در پيشبرد اهداف سازماني استفاده نمي‌كنند. وي افزود: بايد شاخص‌هاي اقتصادي در ادغام اين 3 حوزه تعاون،کار و رفاه اجتماعي افزايش يابد. رئيس کانون هماهنگي شوراهاي اسلامي کار مازندران نيز گفت: جامعه کارگري جمعيت قابل توجهي را تشکيل مي‌دهند اما کارگران به آن جايگاهي که لياقت دارند دست نيافته‌اند. علي بابايي کارنامي افزود: دولت بايد به معيشيت کارگران توجه ويژه داشته باشد زيرا با بالا بردن رفاه اجتماعي بهره وري کارگران صورت مي‌گيرد. وي با بيان اينکه بايد براي رسيدن به نقطه مطلوب جامعه کارگري برنامه‌ريزي ويژه‌يي صورت گيرد، گفت: جامعه کارگري يقينا در مواقع ضروري در کنار نظام و ولايت فقيه خواهد بود.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:44 ] [ ساروی ]

نارنگي‌هاي نياگارا و ژاپني در راه هستند و تا 10 روز ديگر وارد بازار مي‌شوند؛ اين نارنگي‌ها عليرغم رنگ سبز، طعم شيريني دارند، در ساري توليد مي‌شوند و تا مدتي ديگر وقتي درخت‌ها به بار بنشينند فراواني آن‌ها بيشتر مي‌شود. به گزارش ايسنا هلو شبرنگ نيز همچنان در بازار موجود است و كيلويي تا هزار و 500 تومان به فروش مي‌رسد. براين اساس نرخ‌ هلوي خوب به طور ميانگين كيلويي هزار و 500 تومان، هلو شبرنگ مغاني كيلويي دو هزار و 500 تومان و انار نوبرانه كيلويي تا 200 تومان است. همچنين ميوه‌هاي پاييز و زمستانه چون ليموشيرين ميناب و نارنگي ساري به بازار آمدند كه خيلي نوبرانه بوده و كيفيت مطولب ندارند چرا كه ليمو شيرين‌ها، تلخ و كم‌ آب و نارنگي‌ها ترش هستند. با توجه به فراواني هلو شبرنگ در سال جاري اين ميوه ممكن است تا يك ماه ديگر در بازار باشد؛ گلابي نيز به طور نسبي در بازار موجود است و انواع انگور هم به فروش مي‌رسد. انگور بي دانه سفيد كه به صورت كشمش تيزابي تهيه مي‌شود و به سبزه معروف است كيلويي دو هزار تومان خريداري مي‌شود و 550 تا 600 تومان سود دارد؛ اين كشمش در ملاير، اراك و تاكستان توليد مي‌شود و بسيار به صرفه است چرا كه هزينه زيادي ندارند. هندوانه و خربزه نيز در بازار موجود است اما با كاهش توليد خيار در سال جاري به دليل اينكه سال گذشته خيارها زياد خريداري نشدند و ماندند، قيمت خيار اكنون در بازار تقريبا دو برابر شده كه البته با ورود خيارهاي فصلي جنوب و خيارهاي بوته‌اي به بازار در فصل‌ آينده، قيمت آن كاهش پيدا مي‌كند. رييس اتحاديه ميوه و سبزي فروشان در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به منع ارائه سبزي در رستوران‌ها توسط وزارت بهداشت اظهار كرد: با اين كار وزارت بهداشت، عموم مردم بدون اين كه بدانند چرا سبزي از رستوران‌ها حذف شد و چگونه بايد سبزي را بشويند و مصرف كنند، ديگر سبزي نخريدند. سيد حسن مهاجران افزود:‌ قبل از اعلام چنين خبري بايد مردم را آگاه كرد؛ جا داشت مسوولان بنشينند و ببينند، سبزي آلوده از كجا آمده و كجا بايد قرنطينه شود. براي مثال مردم بايد سبزي را با آب نمك و مواد شوينده بشورند تا تميز شود. وي با تاكيد بر اين كه مردم فكر مي‌كنند هر كجا سبزي هست، وبا همان جاست،‌ تصريح كرد:‌ درحال حاضر تا بي نهايت به سرمايه كشاورز لطمه خورده و نابوده شده است به گونه‌اي كه شش هزار واحد نيز سبزي را كلا كنار گذاشته‌اند. مهاجران با بيان اين‌كه بار اول نيست كه وزارت بهداشت اين كار را مي‌كند، گفت: با اين روش به افراد خرده پا ضرر مي‌رسد و بيچاره مي‌شوند. بيشتر سبزي‌ها با چاه آبياري مي‌شوند؛ زمين‌ها اجاره‌اي هستند، كشاورز آب را ساعتي مي‌خرد و بذر گران سبزي را مي‌كارد تا سبزي‌ها را بفروشد اما اكنون سبزي‌ها روي دست كشاورزان مانده است. رييس اتحاديه ميوه و سبزي فروشان در پايان خاطرنشان كرد: دو هفته قبل اعلام شد كه رستوران‌ها حق توزيع سبزي ندارند، پس از آن سراسر كشور سبزي را تحريم كردند.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:44 ] [ ساروی ]

مسئول دارالقرآن الكريم اداره‌كل تبيلغات اسلامي مازندران از برگزاري چهارمين كارگاه آموزش قرآن در رشته صوت و لحن در ساري خبر داد. به گزارش خبرنگارآريا درمازندران به نقل ازروابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان مازندران، سعيد قرباني مسئول دارالقرآن الكريم اداره‌كل تبيلغات اسلامي مازندران گفت: از سوي دارالقران الكريم اداره‌كل تبليغات اسلامي مازندران چهارمين كارگاه آموزش قرآن در رشته صوت و لحن در ساري برگزار مي‌شود. وي افزود: اين كارگاه آموزشي جهت ارتقاي قرائت قاريان ممتاز روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه 29 و 30شهريور با حضور استاد «جواد مسگري» در امامزاده عباس(ع) ساري برگزار مي‌شود. قرباني، تصريح كرد: بيش از 50 نفر از قاريان ممتاز و منتخب استان در اين كارگاه آموزشي با حضور در 20 ساعت از روش‌هاي جديد و نو در رشته قرائت آشنا مي‌شوند. مسئول دارالقران اداره كل تبيلغات اسلامي مازندران، خاطرنشان كرد: در 3 دوره آموزشي برگزار شده در سال‌هاي گذشته بيش از 200 نفر از آقايان از نكات مطرح شده در كارگاه بهره‌مند شدند. وي افزود: اين دوره آموزشي وي‍ژه آقايان بوده و حضور گروه سني جوانان پررنگ‌تر است.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:43 ] [ ساروی ]

 مسئول كانون قرآن اداره تبليغات اسلامی ساری از برگزاری كارگاه آموزشی صوت و لحن قرآن كريم در روزهای 29 و 30 شهريورماه به ميزبانی ساری خبر داد. به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌كل تبليغات اسلامی مازندران، مقداد طالبی، مسئول كانون قرآن اداره تبليغات اسلامی ساری گفت: اين دوره آموزشی با مشاركت اداره‌كل اوقاف و امور خيريه، دارالقرآن الكريم اداره‌كل تبليغات اسلامی مازندران و اداره تبليغات اسلامی ساری برگزار می‌شود. وی افزود: اين دوره آموزشی با هدف ارتقای سطح علمی و قرآنی قاريان استان مازندران برگزار می‌شود. وی ادامه داد: كارگاه آموزش تخصصی صوت و لحن با حضور مسگری، مدرس علوم قرآنی در ساری برگزار خواهد شد. طالبی تصريح كرد: زمان برگزاری اين دوره روزهای 29 و 30 شهريورماه در شهرستان ساری است و قاريان برجسته و ممتاز استانی و شهرستانی در آن حضور پيدا خواهند كرد.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:43 ] [ ساروی ]

فرمانده سپاه ناحیه ساری گفت: سرگذشت و زندگینامه 1100 شهید ناحیه ساری جمع آوری شد. به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار عظیم وریجی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری اصحاب رسانه مازندران افزود: شهرستانهای ساری و میاندرود دارای هزار و 300 شهید بوده که با خانواده های هزار و 100 شهید مصاحبه هایی صورت گرفته است. وی اظهار داشت: سپاه ناحیه ساری آمادگی خود را برای برگزاری کنگره سرداران و 10 هزار شهید مازندران که اواخر سال آینده در مرکز استان برگزار می شود اعلام می کند. فرمانده سپاه ناحیه ساری با اشاره به برگزاری 15 یادواره شهدا هفته دفاع مقدس امسال در مرکز استان و میاندرود، تصریح کرد: بالغ بر 90 عنوان برنامه شاخص در هفته دفاع مقدس در ناحیه ساری برگزار می شود. وریجی با بیان اینکه نهضت روشنگری برای شناسایی بیشتر یگانها و پایگاههای مقاومت شهرستان با مقوله جنگ نرم در هفته دفاع مقدس برپا می شود افزود: متاسفانه برخی ادارات شهرستان برنامه شاخصی برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ستاد اعلام نکردند. وی با تاکید بر انتقال ارزشهای ایثار و دفاع مقدس به نسل جوان جامعه به صورت آسان و روان افزود: شمیم معطر ایثار و شهادت و بیان ایثارگریهای رزمندگان برای جوانان این دوره بسیار شیرین است. وریجی افزود: رژه نیروهای مسلح استان و شهرستان همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس و در تاریخ 31 شهریورماه در کمربندی جنوبی ساری برگزار می شود. وی بیان داشت: 90 درصد برنامه های هفته دفاع مقدس به صورت مردمی انجام می شود.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:42 ] [ ساروی ]

 فرمانده سپاه ناحیه ساری گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود بالغ‌بر 90 عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در ساری برگزار شود. به گزارش خبرگزاری حیات ، سرهنگ «عظیم وریجی»، امروز دوشنبه 28 شهریورماه در نشست خبری که در محل سپاه ساری برگزار شد، گفت: در تمام جنگ‌هایی که در طول تاریخ بر ایران تحمیل و به ما حمله شده مقداری از خاک ایران تصرف شده و به یغما رفته بود اما در جنگ عراق علیه ایران حتی یک وجب خاک را هم از دست ندادیم. وی با اشاره به اینکه ما در دفاع مقدس توانستیم با کمک خداوند و با هدایت امام راحل در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم، افزود: همه دنیا در این جنگ به عراق کمک کردند و هرچه داشتند برای از بین بردن و تغییر نظام اسلامی ایران به کار گرفتند. وریجی با اشاره به اینکه باید در هفته دفاع‌مقدس از همه ایثارگران قدردانی کنیم و از ابزارهای موجود جهت انتقال آثار و ارزش‌های دفاع‌مقدس به جوانان استفاده کنیم، اظهارکرد: باید نسیم معطر عطر شهادت را به واسطه آثار و ارزش‌های موجود دفاع مقدس به نسل فعلی و آینده منتقل کنیم. وی برگزاری رژه نیروهای مسلح،برپایی ایستگاه صلواتی توسط اصناف،برگزاری مراسم غبارروبی مزار شهیدان با همکاری بنیاد شهید و شهرداری ساری، حضور در مراسم پرشکوه نماز جمعه،نواختن زنگ دفاع مقدس در تمامی مدارس،دیدار با جانبازان در آسایشگاه جانبازان،دیدار با خانواده‌های محروم، برگزاری همایش زن، مقاومت، ایثار در حسینیه عاشقان کربلاو نشست مشترک دهیاران و شوراها با فرماندهان بسیج را از برنامه‌ها گرامی‌داشت برنامه‌های هفته دفاع مقدس برشمرد. وریجی با اشاره به اجرای رزمایش عملیات بیت‌المقدس در نمایشگاه «یادیاران» با شرکت گردان‌های امام حسین(ع) استان به مدت یک هفته در پارک موزه دفاع‌مقدس، افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته از آموزش و پرورش استان درخواست شده است تا در این رزمایش از دانش‌آموزان مؤثر استفاده شود و عموم مردم می‌توانند از ساعت 19 الی 21:30 از این رزمایش دیدن کنند. وی گفت: 90 درصد هزینه‌های برنامه‌های گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس را مردم و 10 درصد مابقی را پایگاه‌های بسیج متقبل خواهند شد و تنها اجرا، مدیریت و نظارت برنامه‌ها بر عهده ما است.

[ دوشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 22:42 ] [ ساروی ]

 مدیر کل فرودگاههای مازندران گفت: تعداد پروازها و مسافرتهای خارجی از فرودگاه بین المللی ساری60 درصد افزایش یافت موسی مشاء زمینی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: از ابتدای امسال تا کنون حدود 105 هزار مسافر از فرودگاه بین المللی ساری به خارج از کشور سفر کردند که بیشتر این سفرها زیارتی و به کشورهای عربستان سعودی و عراق بوده است. وی گفت: هم اکنون پروازهای خارجی فرودگاه دشت ناز ساری به چهار کشور منطقه انجام می شود. مدیرکل فرودگاه های مازندران به افزایش 15 درصدی پروازهای داخلی در سه فرودگاه این استان در شهرهای ساری، رامسر و نوشهر اشاره کرد و گفت: در این مدت حدود 78 هزار مسافراز فرودگاههای مازندران جابجا شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که 66هزار مسافر بود افزایش داشته است. مشاء زمینی، بیشترین حجم پروازهای داخلی فردوگاه بین المللی ساری را به مقاصد تهران، مشهد، شیراز و بندرعباس اعلام کرد و ادامه داد: پرواز ساری به عسلویه در چند روز گذشته آغاز شده و یک پرواز در طول هفته انجام می شود. وی به استقبال مسافران از راه اندازی خط جدید پروازی ساری به کیش خبر داد و گفت: در مدت کمتر از یک ماه اخیر، افزایش استقبال مسافران از این خط پروازی چشمگیر و قابل توجه بوده است. مدیر کل فرودگاههای مازندران از جابجایی 502 تن انواع کالا امسال از فرودگاه های استان خبرداد و افزود: حجم این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشته است

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:27 ] [ ساروی ]

همايش خانوادگی ارتقای بصيرت كاركنان و جلسه شورای اداری اوقاف و امور خيريه مازندران، فردا پنج‌شنبه 24 شهريورماه در اردوگاه دانش‌آموزی «بادله» برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام والمسلمين «ابراهيم حيدری جناسمی»، معاون فرهنگی اوقاف و امور خيريه مازندران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) نمايندگی ساری شعبه مازندران، با اشاره به نقش مهم محيط خانواده در آرامش روحی و فكری فرد، گفت: محيط خانواده در آرامش روحی و فكری كارمند در محل كار نقش اساسی دارد و می‌تواند باعث پيشرفت و توجه كارمندان در انجام امورات شود. وی افزود: فردا پنج‌شنبه 24 شهريورماه از ساعت 8:30 صبح در ادوگاه «بادله» جلسه شورای اداری و از ساعت 10 الی 13 همايش «ارتقای بصيرت كاركنان اوقاف مازندران» با حضور خانواده كاركنان اوقاف و امور خيريه استان مازندران برگزار می‌شود. معاون فرهنگی اوقاف و امور خيريه مازندران، اظهار كرد: اهل بصيرت به سبب عبرت‌گيری و پندآموزی از هر رخداد و حادثه‌ای، هر تهديدی را به فرصتی تبديل می‌كنند و به جای آن كه تهديدات، عامل بازدارنده در مسير شخص و جامعه شود، به يك فرصت بی‌مانند تبديل شده كه توانايی و ظرفيت‌های وی و جامعه‌اش را افزايش می‌دهد. حيدری‌جناسمی با بيان اينكه، از نظر قرآن، هر رخدادی آيه‌ای روشنگر است، تصريح كرد: انسانی كه اهل بصيرت است با اين روشنايی كه از هر رخداد به دست می‌آورد باطن و حقايق آن را می‌يابد. وی ادامه داد: از ديگر كاركردهايی كه قرآن برای بصيرت بيان می‌كند، «انذارپذيری» است، به اين معنا كه انسان دارای بصيرت به هر رخداد و آيه‌ای به عنوان يك انذار و هشدار الهی می‌نگرد و از آن درس و عبرت می‌گيرد. بر اين اساس هرگاه با رخدادی مواجه شد اگر در خواب غفلت بود بيدار و اگر بيدار بود هوشيار و اگر هوشيار بود به بهترين وجه از آن رخداد بهره می‌برد و منافع خويش را افزايش می‌دهد. معاون فرهنگی اداره كل اوقاف و امور خيريه مازندران، اظهار كرد: انسان مؤمن نسبت به آيات قرآنی دو حالت رشد می‌گيرد كه افزايش آرامش و ايمان و يا خوف و خشيت نسبت به خداوند است. هر دو حالت برای انسان مومن عامل رشد و بالندگی و تقرب است. اين در حالی است كه انسان غيرمؤمن، نسبت به اين آيات راه تمسخر و استهزا را در پيش می‌گيرد و به جای رشد و بالندگی عامل سقوط و هبوط و افزايش گمراهی و ضلالت وی می‌شود. وی افزود: اصولا از نظر قرآن، رخدادهای حساس تاريخی و فتنه ها، از مهم‌ترين عوامل بصيرت زا است، زيرا در اين حالت اشخاص تيزهوش و زيرك درمی‌يابند كه حقيقت ممكن است غير از آن چيزی باشد كه به چشم می‌آيد. از اين رو، به تحليل رخدادها و فتنه‌ها برای دستيابی به حقايق نهان آن می‌پردازند. حيدری، خاطرنشان كرد: اميد است با تقويت ياد خداوند و بهره‌گيری از همه فرصت‌ها و ابزارهای شناختی صحيح، بصيرتی را در خود ايجاد كنيم كه راه حق را از باطل بازشناسيم و مسير رشد و بالندگی را بيابيم و در آن حركت كنيم.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:26 ] [ ساروی ]

حجت الاسلام حسين زارع، معاون اداره تبليغات اسلامي ساري در گفت وگو با خبرنگار آینده روشن از مازندران از برگزاري همايش آشنایی با عرفان های نوظهور با حضور خواهران مبلغ در مرکز استان خبر داد. وی افزود: این همایش کاربردی با هدف آشنايي و آگاهي خواهران مبلغ سنتي و مداحان خواهر با عرفان هاي نوظهور و کاذب برگزار مي شود. حجت الاسلام زارع با بیان این که دراین همایش کاربردی بیش از 80 نفر خواهران مبلغ مرکز استان حضور خواهند داشت، افزود: در این همایش مهم ترین مطالب مربوط به عرفان های نوظهور و نحوه مقابله با آن بیان خواهد شد. وی با اشاره به گسترش عرفان های نوظهور در سطح جامعه، آشنایی مبلغان دینی با این عرفان های خطرناک را ضروری دانست و گفت: مبلغان دینی نقش مهمی در مقابله با این عرفان های نوظهور دارند. حجت الاسلام زارع ادامه داد: این همايش صبح روز پنجشنبه ۲۴شهريور ماه در نمازخانه اداره تبليغات اسلامي ساري برگزار خواهد شد.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:26 ] [ ساروی ]

 از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برنامه های سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در مرکز استان اعلام شد. محمد جونیان، مسؤول روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت رییس مذهب جعفری از اجرای برنامه‌های متنوع دینی در این روز خبر داد. وی با بیان این که مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) به مدت پنج روز از سوی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران در شهرستان ساری برگزار خواهد شد، افزود: در این ویژه برنامه از شخصیت های برجسته کشور به منظور سخنرانی دعوت شده است. مسؤول روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به این که ویژه برنامه های شهادت امام جعفر صادق(ع) از روز سه شنبه 29 شهریور آغاز خواهد شد، گفت: این برنامه ها تا روز شنبه دوم مهر ادامه خواهد داشت. جونیان با بیان این که حجج الاسلام ناصر نقویان، سجادی و ابراهیمی در این ویژه برنامه ها سخنرانی خواهند کرد، بیان داشت: این برنامه به صورت متمرکز در حسینه آیت الله خامنه ای ساری برگزار می شود. وی با اشاره به این که علاوه براجرای این ویژه برنامه، حوزه های علمیه نیز مراسم دسته روی و مراسم سوگواری سالروز شهادت رییس مذهب شیعه را برگزار خواهند کرد، افزود: خوشبختانه روحانیت و حوزه های علمیه مرکز استان در سال های گذشته برنامه های متنوعی را در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار کردند که امسال نیز این برنامه با شکوه و عظمت خاصی برپا خواهد بود

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:25 ] [ ساروی ]

 كانون قرآن اداره تبليغات اسلامی ساری، از فراخوان مسابقات قرآنی در ساری خبر داد. به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌كل تبليغات اسلامی مازندران، مقداد طالبی مسئول كانون قرآن اداره تبليغات اسلامی ساری، 22 شهريورماه گفت: با هدف اطلاع‌رسانی و فراخوانی نيروهای قرآنی شهرستان ساری جهت شركت در مسابقات قرآنی تعدادی از تابلو های تبليغاتی جهت فراخوان تهيه و در سطح شهرستان ساری نصب شد. وی افزود: در موضوع اين تابلو‌های تبليغاتی چهارمين دوره مسابقات قرآنی تفسير قرآن كريم نورالهدی و جشنواره قرآنی نغمه‌های آسمانی است. طالبی تصريح كرد: نيروهای قرآنی شهرستان ساری از مسابقات قرآنی در سطح كشور استقبال خوبی از خود نشان داده و در طرح1442 بيشترين شركت‌كننده در سطح استان به خود اختصاص داده‌اند.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:25 ] [ ساروی ]

به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، روستای سمسکنده از توابع شهرستان ساری به‌زودی به شهر ارتقا ‌می‌یابد. به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، هادی ابراهیمی ظهر امروز در جمع مردم سمسکنده شهرستان ساری اظهار داشت: طرح تفصیلی ارتقای سمسکنده به عنوان شهر آماده شده است. وی با اشاره به عزم دولت برای ارتقای سطح خدمت‌رسانی به مردم بیان داشت: اشتیاق فراوانی در دولت برای رفع محرومیت‌ها و شتاب بخشی به روند توسعه و آبادانی وجود دارد. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تاکید بر قابلیت‌های ممتاز روستای حدود یک هزار خانواری سمسکنده ابزار داشت: با تلاش مدیران اجرایی از قابلیت‌های گردشگری و دامپروری این روستای برای توسعه هر چه بیشتر بهره گیری می‌شود. وی از حل مشکل راه ارتباطی این روستا خبر داد و گفت: ساخت مجتمع فرهنگی سمسکنده با تزریق اعتبار دولتی شتاب می‌یابد. معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اظهار داشت: جوانان بیکار این روستا می‌توانند با بهره‌گیری از اعتبار ویژه بانکی در بخش‌های گردشگری و دامپروری استفاده کنند. به گزارش فارس، مدیران اجرایی استان که در این نشست معاون سیاسی را همراهی می‌کردند به بررسی و حل مشکلات مردم این روستا پرداختند.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:24 ] [ ساروی ]

رئیس حوزه هنری مازندران گفت: دومین سینمای چهار سالنه کشور در ساری احداث می‌شود. عزیزاله محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:قبل از انقلاب اسلامی در استان مازندران 22 سینما فعال بود اما در حال حاضر به 10سینما کاهش یافته است که از این 10سینما، شش سینما زیر نظر حوزه هنری و چهار سینما به بخش خصوصی تعلق دارد. وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین علت تعطیلی سینماها فرسوده شدن سینما است افزود: بعضی از سینماها به حدی فرسوده هستند که در شان تماشاگر نبوده و به علت فرسوده‌بودن بیشتر سینماها بسته شدند که از جمله آن سینما ایران و فرهنگ ساری است که طی پنج سال اخیر بسته شدند. رئیس حوزه هنری مازندران با اشاره به اینکه سینما فرهنگ ساری با اعتباری بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان در حال بازسازی‌ است گفت: از این مبلغ 600 میلیون تومان توسط استانداری مازندران، 600 میلیون تومان توسط حوزه هنری و 600 میلیون تومان توسط سینما شهر تامین شده است. وی تصریح کرد: این سینما چهار سالنه به عنوان دومین سینمای کشور بعد از تهران در ساری احداث می‌شود که یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین سینماهای کشور است. محمدپور بیان داشت: طی پنج سال اخیر با وجود تلاش‌های زیادی که صورت گرفته برای سینماهای بهمن آمل، سینما بهشهر، انقلاب و ایران تنکابن هیچ بودجه‌ای اختصاص نیافته و به دلیل فرسودگی، تعداد مشتریان سینماها بسیار کاهش یافته است. وی با اشاره به اینکه برای بازسازی سینماهای حوزه هنری به اعتباری بیش از 2 میلیارد تومان نیاز است، افزود:در سفر ریاست جمهوری طرح بازسازی سینماها را ارائه دادیم که قرار شد از امسال این بودجه به حوزه هنری مازندران تخصیص یابد. محمدپور اضافه کرد: حدود 15 سالی است که مردم از سینماها فاصله گرفته و به نوعی با سینماها قهر شدند و به سمت سالن‌های تئاتر و گالری‌ها روی آوردند که بخشی به علت شکل و نمای سینماها و بخشی به کیفیت برنامه‌ها بستگی دارد چراکه کیفیت بعضی از فیلم‌ها آن قدر پایین و فاقد جذابیت است که مردم از دیدن آن خسته می‌شوند

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:24 ] [ ساروی ]

مهدی گلستانی بخت با اشاره به اینکه قوانین مناسب سازی اماکن عمومی و خصوصی برای افراد کم توان به دلیل مدیریت ضعیف در کشور رعایت نمی‌شود، گفت: قانون مناسب‌سازی اماکن عمومی برای افراد جانباز و معلول از سال 79 به تصویب هیئت وزیران رسیده،‌ولی این قانون هنوز اجرایی نشده است. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مقاله مهدی گلستانی بخت و همکارانش با عنوان« بررسی وضعیت دسترسی به خدمات شهری برای افراد استفاده‌کننده از صندلی چرخدار در کنگره Real Corp در شهر اسن آلمان پذیرفته شد. به همین بهانه گفت‌وگوی فارس با وی را در این باره می‌خوانید. وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری گفت: رغبت در بین افراد مسئول برای مناسب‌سازی فضاهای شهری برای افراد کم‌توان به ویژه کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند در کشور وجود ندارد. گلستانی بخت اظهار داشت: در این مقاله به بررسی وضعیت مناسب‌سازی اماکن عمومی و خصوصی که کاربرد عمومی دارند برای افراد استفاده کننده از ویلچر پرداخته شده است. * قانون مناسب‌سازی اماکن عمومی از سال 79 به تصویب هیئت وزیران رسید وی با اشاره به اینکه 220 مرکز آموزشی، خدماتی، درمانی، تفریحی و اقامتی در این مقاله از لحاظ ضرورت مناسب سازی بررسی شدند، تصریح کرد: مراکز آموزشی که در این طرح بررسی شد شامل دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه‌ها، خدماتی شامل ادارات و نهادها، درمانی شامل درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مطب‌ها، رادیولژی‌ها، فیزیوتراپی‌ها و آزمایشگاه‌ها، تفریحی شامل پارک‌ها، رستوران‌ها و سینماها و اقامتی شامل هتل‌ها بوده است. گلستانی با بیان اینکه 11 آیتم شامل وجود برنامه منظم بازرسی، سطح شیب دار، نرده(هند ریل)، آسانسور، تابلوی ویژه معلولان، پارکینگ ویژه معلولان، حمام، دستشویی و توالت، درهای قابل عبور، تشک مواج و تختخواب با ارتفاع مناسب برای معلولان به صورت استاندارد برای تردد افراد کم توان و ویلچری، از مواردی بود که در این طرح بررسی شد. وی با اعلام اینکه قانون مناسب‌سازی اماکن عمومی برای افراد جانباز و معلول از سال 79 به تصویب هیئت وزیران رسیده، خاطرنشان کرد: این قانون هنوز اجرایی نشده است. * 95 درصد فضای ساری از نظر تردد معلولان غیراستاندارد است این جانباز با اشاره به اینکه در شهرستان ساری فضای مناسبی برای تردد این افراد وجود ندارد، ابراز داشت: نه تنها در این شهر بلکه در بیشتر مکان‌های عمومی کشور نیز این مسئله دیده نشده است. وی با بیان اینکه 95 درصد فضای فیزیکی شهر ساری از نظر تردد معلولان و جانبازان غیراستاندارد است و اضافه کرد: آیتم‌های استانداردی که در این مقاله عنوان و تعریف شده براساس آیتم‌هایی است که در سایت سازمان ملل با عنوان فراهم کردن امکانات برای افراد کم توان وجود دارد. گلستانی بخت با اشاره به اینکه استانداردهای معماری و شهرسازی ایران نیز چگونگی احداث و ضرورت این مسئله را در ساخت و سازها تعریف کرده، گفت: مناسب‌سازی برای افراد کم توان حرکتی در ساخت و سازهای قدیمی دیده نشده است. * مسئولان رغبتی برای اجرای این قانون ندارند وی متذکر شد: در ساخت و سازهای جدید که حتی بعد از ابلاغ قانون هیئت وزیران در مورد ضرورت مناسب سازی فضاهای شهری برای افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند نیز در نظر گرفته نشده است. این جانباز 70 درصد در مورد راهکارهایی که می‌توان در این زمینه ارائه کرد نیز اذعان داشت: همه مسئولان با قوانین آگاه هستند، اما رغبتی برای اجرای این قانون وجود ندارد.

[ پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:23 ] [ ساروی ]

 سخنگوی شورای اسلامی شهر ساری گفت: اقدام آموزش و پرورش بر تعلیم زبان مازندرانی اقدام قابل تحسینی است که می‌تواند در احیاي فرهنگ بومی به نسل آینده جامعه موثر باشد. به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، مسعود احمدي یکشنبه شب در صحن علنی شوراي شهر ساري با اشاره به اینکه تذکراتی که از سوی شورا به شهرداری داده می‌شود باید در هر جلسه لیست‌برداری شود، عنوان كرد: شهرداری برای هر تذکر شورا باید گزارشی دقیق داشته باشد تا مشخص شود برنامه شهرداری برای توسعه شهری چه خواهد بود. مسعود احمدی با بیان اینکه پژوهشکده مرکز ساری‌شناسی گنجینه‌ای از داشته‌های آداب و رسوم و سنت‍‌های اصیل ساروی‌ها در گذشته بوده، متذكر شد: مرکز پژوهش‌سرای ساری‌شناسی هنوز برای شهروندان ساروی شناسانده نشد. وی یادآور شد: اقدام آموزش و پرورش بر تعلیم زبان مازنی اقدام قابل تحسینی است که می‌تواند در احیاي فرهنگ بومی به نسل آینده جامعه موثر باشد. سخنگوی شورای شهر تجلیل از نخبه و اندیشمندان علمی شهر را در اولویت فعالیت‌های فرهنگی شورا شهرداری ساری دانست و اذعان داشت: پاسداشت و نکوداشت بزرگان علمی، فرهنگی و ورزشی شهر ساری در زمان حیات صورت گیرد. رئیس کمیسیون نظارت و بهداشت شورای اسلامی شهر ساری در ادامه با بیان اینکه تاکنون شهرداری در شناسایی اماکن و منازل قدیمی واقع در بافت فرسوده مرکز مازندران اقدام نکرده است، بیان داشت: شناسایی اماکن قدیمی با تبدیل کاربری‌های متفاوت با قدمت و نوع معماری که دارند محلی برای بازدید گردشگران قرار می‌گیرد. جمال باقري با تاکید بر اینکه کنده کاری‌های سطح شهر موجب افزایش ترافیک در میادین اصلی شهر شده، گفت: شهرداری با ترمیم کنده‌کاری‌های معابر و خیابان‌های اصلی شهر از گره‌های ترافیکی کم خواهد کرد. وي تصریح کرد: شهرداری در طول عمر شورای سوم توجه ویژه‌ای به اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی در مرکز مازندران داشتند، ولی بر مبنای ضرورت و خواسته شهروندان پروژه‌های کوچک که موجب زیبایی سیمای شهر می‌شود اقدام کند. اين مسئول در بخشی از سخنان خود به از بین بردن حیوانات موذی جدول و آبروهای سطح شهر اشاره کرد و گفت: تا زمانی انهار سطح شهر لایروبی نشود طعمه‌گذاری برای از بین بردن موش‌ها موفقیت آمیز نیست. باقری به ساماندهی خانه بهداشت شهرداری ساری تاکید کرد و ابراز داشت: سلامتی کارگران شهرداری برای این نهاد خدماتی موثر است و با افزایش نیروهای بهداشتی در خانه بهداشت تشکیل پرونده‌های سلامت کارگران سریع‌تر انجام می‌شود.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:43 ] [ ساروی ]

دكتر مظلومي معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در گفتگو با خبرنگار ما تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصيلي ۹۱-۹۰ دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری را اعلام نمود

وي گفت :  بر اساس برنامه ریزی انجام شده انتخاب واحد منحصرا به صورت اینترنتی و بر اساس جدول زمان بندی رشته ها از تـاریخ 1۲شهریور لغایت ۲۴ شهریور انجام مي گيرد و کلیه ی مواد درسی به همراه اسامی اساتید مربوطه در وب سایت دانشگاه به آدرسwww.iausari.ac.ir درج شده است و روز جمعه 18 شهریور ماه برای انتخاب واحد کلیه ی رشته ها و مقاطع تحصیلی مجاز است

وي زمان حذف و اضافه را ۳ لغایت ۷  مهر ماه ، شروع رسمی کلاس ها را از سوم مهر و پايان كلاسها را  ۱۹ دی ماه ۹۰ اعلام نمود و گفت : زمان برگزاری امتحانات پایان ترم نيمسال اول نیز 20 دی تا ۱۱بهمن ماه ۹۰ مي باشد

دكتر مظلومي تاكيد كرد : دانشجویان می بایستی پس از محاسبه کل شهریه ( ثابت و متغیر ) و واریز آن به روش پرداخت الکترونیکی از طریق سایت دانشگاه ، نسبت به اخذ دروس اقدام نمایند.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:42 ] [ ساروی ]
آزمون كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري همزمان با سراسر كشور روز جمعه 18 شهريور ۹۰ با شركت ۱۲۶۳ داوطلب در مجتمع آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي ساري برگزار می شود.
احمد مظفري مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ساري با اعلام اين خبر افزود: توزيع كارت ورود به جلسه این آزمون از ساعت 11 صبح روز سه‌شنبه 15 شهريور ماه از طريق سايت مركز آزمون به نشاني www.azmoon.org ، آغاز مي‌شود و داوطلبان مي‌توانند با وارد كردن اطلاعات ثبت‌نامي كارت آزمون را دريافت كنند،توزيع كارت تا يك ساعت قبل از شروع آزمون ادامه دارد.
وي تاكيد كرد : چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات كارت ورود به جلسه همچون مشخصات فردي، دين، زبان خارجه و يا عكس خود ملاحظه كنند بايد طي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه به باجه‌ رفع نقص مستقر در طبقه اول ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي ساري مراجعه كنند.
قابل ذكر است بر اساس اعلام مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي تعداد 170 هزار داوطلب در آزمون كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي در 109 رشته و دو هزار و 679 رشته محل شركت می کنند و نتايج نهايي آن اول مهرماه اعلام می شود
[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:42 ] [ ساروی ]

 رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: شهرداری ساري با در اختیار گذاشتن 200 میلیون تومان اعتبار به سازمان عمران براي لکه‌گیری آسفالت معابر اين شهرستان اقدام کند. به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، فرامرز نقیبی یکشنبه شب در صحن علنی شوراي شهر ساري با بیان اینکه با شروع سال جدید تحصیلی و بازگشایی مدارس شهرداری ساری بر ای رفاه حال دانش‌آموزان تمهیدات لازم ایاب و ذهاب را در نظر داشته باشد، بیان داشت: تعرفه ثابتی برای تاکسی سرویس‌هایی که در اختیار مدارس قرار می‌گیرد از سوی تاکسیرانی اعلام و بدون واسطه سرویس‌ها در اختیار مدارس گذاشته شود. وی با اشاره به اینکه با فرارسیدن پايیز فصل بارندگی شروع مي‌شود، متذکر شد: تمام معابر و کنده‌كاری‌های سطح شهر تا پایان شهریور ماه سال جاری مرمت و آسفالت شود تا مشکلی برای پیاده‌روها و سواره‌روها ایجاد نشود. رئیس شورای اسلامی شهر ساری بيان داشت: شهرداری ساري با در اختیار گذاشتن 200 میلیون تومان اعتبار به سازمان عمران براي لکه‌گیری آسفالت معابر اقدام کند. اين مسئول ایجاد روگذر در سه‌راه جویبار را بدون تعریض در اطراف، اقدام عمرانی نادرست دانست و گفت: شهرداری اولویت فعالیت‌های عمرانی خود را به پروژه‌های کوچک و برخی نارسایی‌هایی که موجب نارضایتی شهروندان را فراهم آورده اختصاص دهد. رئیس شورای اسلامی شهر ساری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارکنان شهرداری دارای فرزند دانش‌آموز هستند شهرداری در واریز حقوق و مزایای کارکنان اقدام کند تا این نیروهای خدمات‌رسان شهرداری قادر به خرید ضروری اول مهر فرزندان خود باشند. در ادامه شهردار ساری با بیان اینکه جمع‌آوری دست‌فروشان معابر اصلی شهر اقدام ویژه‌ای از سوی واحد سد معبر شهرداری ساری است، متذكر شد: شهرداری ساري تا ساعت 9 شب موظف به جمع‌آوری سد معبر است. سید علی حجازی با اشاره به اینکه در شورای سلامت استان به ایجاد مسیر پیست دوچرخه سواری در حاشیه برخی از خیابان‌ها همچون کمربندی‌ها تاکید شد، اذعان داشت: تربیت بدنی و راه و ترابری دو دستگاه اجرایی هستند که با کمک شهرداری در ایجاد این راه ورزشی اقدام می‌کنند در حالی که تاکنون هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی مذکور فعالیت جدی خود را اعلام نکردند.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:42 ] [ ساروی ]

 رييس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي ساري گفت: ساماندهي دست فروشان بايد به صورت جدي پيگيري شود. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه مازندران ، محمدعلي بهروش در جلسه علني شورا، اظهار كرد: ساماندهي دست فروشان بايد به صورت جدي پيگيري شود. وي به نبود سرويس‌هاي بهداشتي در مركز و برخي از معابر پر رفت و آمد ساري اشاره كرد و افزود: بايد در اسرع وقت نسبت به ايجاد اين سرويس‌ها اقدام شود. رييس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي ساري خاطرنشان کرد: شهروندان از ما درخواست دارند كه مجسمه‌هاي اسب دوباره در مكان قبلي نصب شود که مسئولين بايد در اين راستا پاسخگو باشند. نايب رييس شوراي اسلامي ساري در ادامه جلسه اظهار كرد: خدمات اصناف بر کسي پوشيده نيست و اين قشر خدمات ارزنده‌اي در جامعه ايفا کردند. ميرصالح صالح نيا با بيان اين که اصناف در طول سال از دست فروشان گله مند بودند، گفت: از مسئولين انتظار مي‌رود در اين خصوص چاره‌ انديشي کنند. وي يادآور شد: از 16 شهريور ماه سال جاري نمايشگاه پاييزه در ساري آغاز مي‌شود.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:41 ] [ ساروی ]

 شهردار ساري گفت: ايجاد مسير دوچرخه سواري در دستور کار شهرداري ساري است. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه مازندران، علي حجازي شامگاه يکشنبه 13شهريورماه در جلسه علني شورا اظهار كرد: ايجاد مسير دوچرخه سواري در دستور کار شهرداري ساري است. وي افزود: مقرر شد طرحي در خصوص ايجاد مسير دوچرخه‌سواري در جاده فرح‌آباد ساري با هماهنگي راه و ترابري، تربيت بدني و نيروي انتظامي تهيه شود که متاسفانه اين امر هنوز پيگيري نشده و استانداري پيگير اين موضوع است. شهردار ساري خاطرنشان کرد: شهرداري به تنهايي نمي‌تواند مساله مسير دوچرخه سواري را حل کند. حجازي تصريح کرد: شهرداري در خصوص مقابله با سد معبر و ساماندهي دست فروشان در هنگام شب به همکاري نيروي انتظامي نياز دارد. وي با بيان اينکه نگهداري شهر در هنگام شب برعهده نيروي انتظامي است، افزود: برخي از دست فروشان در اين زمان بساط مي‌کنند که نيروي انتظامي مي‌تواند درخصوص ساماندهي دست فروشان شهرداري را ياري کند. رييس کميسيون بودجه و حقوقي شوراي اسلامي ساري در ادامه جلسه اظهار كرد: پتانسيل خوبي در خصوص طرح تحول اجتماعي در شورا وجود دارد و از چند کارشناس مي‌توان دعوت کرد تا نظراتي در اين خصوص ارايه دهند. سيدمحمد آقاميري با بيان اينکه ساري تارُک علم کشور محسوب مي‌شود، بيان كرد: علم نجوم در اين شهرستان درخشيده و در اين راستا از دانش‌آموزان نخبه ساروي تقدير بعمل آمده است.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:41 ] [ ساروی ]

کتاب سياستگذاري و فرايند خط مشي عمومي در نظام آموزشي تالیف دکتر کیومرث نیازآذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در ۴۳۸ صفحه و 1000 نسخه در قطع وزیری منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  در مقدمه اين كتاب آمده است : با آغاز هزاره سوم و شروع عصر پيچيده فرانوگرايي سازمان ها نقشها و وظايفي فراتر و پيچيده تر از نقش هاي سنتي عصر كلاسيك بر عهده گرفته اند سازمان هاي امروزين از قالب سازمان هاي تك بعدي صرفا اداري ، اقتصادي يا آموزشي بيرون آمده اند و تبديل به نهادهاي اجتماعي ، سياسي شده اند كه علاوه بر انجام اهداف و وظايف محوله بايد نسبت به حساسيت ها و خواسته هاي محيط بيرون سازمان نيز پاسخگو و مسئوليت پذير باشند

در اين كتاب اهميت و نقش سياست گذاري و خط مشي عمومي مورد بررسي قرار گرفته است و رابطه مديريت ، سياست و آموزش و پرورش با نگاهي ژرف تر مورد مطالعه قرار گرفته و مطالعه اين كتاب براي كليه دانشجويان رشته هاي علوم سياسي و مديريت بويژه دانشجويان مقاطع تحصيلات تكميلي از جمله كارشناسي ارشد و دوره دكتراي تخصصي پيشنهاد شده است

ارائه مفاهيم و چارچوب هاي نظري خط مشي گذاري ، فرايند خط مشي گذاري ، روش اجرا و رويكردهاي اجراي خط مشي ، ارزيابي ، تغيير و خاتمه خط مشي ، مدلهاي خط مشي گذاري ، خط مشي گذاري حرفه اي در هزاره سوم ، سير تحولات آموزش و پرورش در ايران ، عوامل اثرگذار بر سياست گذاري آموزشي ، مكاتب فلسفي و خط مشي گذاري آموزشي ، سياست گذاري آموزشي در عصر پست مدرنيسم ، نقد و بررسي سياست هاي جاري آموزش و پرورش ايران از جمله بخش هاي اين كتاب است

در تاليف اين كتاب علمي بهرنگ اسماعيلي شاد عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد و مجيد ربيعي مدرس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركزي با دكتر كيومرث نيازآذري همكاري نموده اند

گفتنی است دکتر کیومرث نیاز آذری دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته مدیریت آموزشی است .وی از سال ۱۳۷۹ به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری فعالیت خود را آغاز نموده است . کتاب های روابط انسانی در هزاره سوم ، چشم اندازی بر نیاز ها و مسائل جوانان و نوجوانان ، فراشناخت در فرآیند یاددهی و یادگیری ، اعتبار سنجی در آموزش عالی از کلاسیک تا مجازی ، نظریه های سازمان و مدیریت با تاکید بر سازمانهای آموزشی ، رویکردهای رفتاری در نظام های آموزشی ، مسائل نوجوانان و جوانان ، فرهنگ سازماني در هزاره سوم و فرهنگ جامع علوم تربيتي  از جمله تالیفات دکتر کیومرث نیازآذری است.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:40 ] [ ساروی ]

 درد دل دختر چهار ساله مبتلا به بيماري اي‌بي با امام رضا(ع) انگيزه خيران ساروي را براي درمان و ساماندهي اين افراد و همچنين كلنگ‌زني موسسه گل ياس ساري با هدف خدمات‌دهي به كودكان بي‌سرپرست بيشتر كرد. به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، مسئول موسسه گل ياس شهرستان ساري گفت: كلنگ موسسه خيريه گل ياس شهرستان ساري با ظرفيت پذيرش 30 دختر بي‌سرپرست و بدسرپرست به زمين زده مي‌شود. فاطمه نامي ظهر امروز در مراسم كلنگ‌زني موسسه خيريه گل ياس با اعلام اينكه زمين اين مجتمع در حاشيه شهرستان ساري تهيه شد، اظهار داشت: اين موسسه با ظرفيت پذيرش 30 كودك قرار است در آينده بسيار نزديك به زمين زده شود، ولي براي تقبل هزينه‌هاي ساخت آن منتظر كمك خيران هستيم. وي با اعلام اينكه موسسه گل ياس در حال حاضر در شهرستان ساري پذيرايي 9 نفر است، تصريح كرد: با احداث اين مجتمع امكان پذيرش افراد بيشتر و ارائه خدمات متفاوت‌تري به ساكنان اين مجتمع داده مي‌شود. * درد دل دختر 4 ساله با امام رضا (ع) بايد به درددل دختر چهار ساله مبتلا به بيماري اي‌بي با امام رضا(ع) گوش دهيم كه مي‌گفت: «يا امام رضا بيماري مرا درمان كن»، اين گفته‌هاي دختري است كه در مجتمع گل نرگس شهرستان ساري به صورت دست جمعي و با همت خيرين اداره مي‌شود، زندگي مي‌كند. سميه مبتلا به بيماري اي‌‌بي است، او از اين بيماري فقط همين را مي‌داند كه رنگ پوست بدنش با ساير هم سن و ‌سال‌هاي ديگرش كه در آن مجتمع زندگي مي‌كنند، فرق مي‌كند. سميه با ديدن مسئولان و خيران بنياد بيماري‌هاي نادر كه مسئولان مجتمع به او گفتند: اين خيران دكتر شما هستند و مي‌خواهند شما را درمان كند برق اميد در دلش زنده شد و با آغوش باز حاضر شد بيماريش را به يكي از مسئولان اين بنياد خيرمدارانه نشان دهد. به گفته يكي از مربيان، سميه به لحاظ ضريب هوشي نسبت به سايران باهوش‌تر بود و در درك مسائل نسبت به ساير بچه‌ها قوي‌تر است. مجتمع گل نرگس ساري كه شش ماهي است كه مجوز فعاليت را از سازمان بهزيستي توسط تعدادي از خيرين را دريافت كرده، پذيرش دختران بي‌سرپرست و بدسرپرست را تقبل مي‌كند. تعداد دختراني كه در اين مجتمع تازه تاسيس زندگي مي‌كردند 9 نفر هستند كه در سنين متفاوت موجي از كمبود عاطفه و نبود سايه پدر و مادر در چشمانشان نمايان بود و در بازديد از اين مجتمع دختري را ديديم كه در آغوش يكي از بازديد كنندگان قرار گرفته بود و به هيچ وجه حاضر نبود از آغوش اين فرد جدا شود. چند دختر سه تا 5 ساله در اين مجتمع زندگي مي‌كردند كه ظاهرا با زندگي در اين گونه مجتمع كنار آمدند و با اين باور در حال بزرگ شدن هستند كه همه كودكان به صورت جمعي با هم زندگي مي‌كنند، ولي سه نفر از دختراني كه سن و سال بيشتري داشتند درست است كه باور كردند دست تقدير اين گونه زندگي را براي آنها رقم زد، ولي از برق نگاه آنها مشخص بود كه دوست دارند در كنار خانواده‌هاي خود زندگي كنند و زندگي در كنار پدر و مادر را با همه سختي‌ها و مشقت‌ها و با همه نداري‌ها را با هيچ چيز عوض نمي‌كنند. اين را مي‌شود از گفته دختري كه در كلاس اول راهنمايي مشغول تحصيل است فهميد كه به بازديدكنندگان گفته بود: نامه‌اي به رئيس جمهور نوشتم و در آن نامه درخواست كردم كه خانه‌اي هر چند كوچك براي ما بسازند تا بتوانم با سه خواهر ديگرم با هم زندگي كنيم. وي ادامه داد: دو خواهر ديگر من دانشجو هستند و در حال تحصيل كه اكنون آنها در شهرستان ديگر مشغول تحصيل هستند و من به اتفاق خواهر ديگرم در اين مجتمع زندگي مي‌كنيم. وي با اعلام اينكه با توجه به اينكه اينجا بهترين امكانات رفاهي و محبت براي ما مهيا است، بيان داشت: دوست دارم با سه خواهر ديگرم زير يك سقف زندگي كنيم. در مجتمع گل نرگس به ظاهر هيچ گونه كمبود امكانات مشاهده نمي‌شد، دست اندركاران مجتمع تلاش كردند بهترين شرايط زندگي مادي را براي ساكنان آنها فراهم كنند. مدير اجرايي مجتمع گل نرگس ساري با اعلام اينكه در اين مجتمع خانواده‌هاي بدسرپرست و بي‌سرپرست زندگي مي‌كنند، تصريح كرد: با اقداماتي كه انجام شد تاكنون يك نفر از اعضاي اين مجتمع به آغوش خانواده‌اش بازگشت. به گزارش فارس، در حاشيه بازديد علي بخشي مديرعامل بنياد بيماري‌هاي نادر كشور زميني را به مساحت 2 هزار متر به نيت فرزند محرومش مرتضي بخشي در اختيار بنياد بيماري‌هاي نادر قرار داد. بخشي با بيان اينكه كساني كه دچار بيماري هستند را مثل فرزندان خود مي‌دانم، اذعان داشت: با اهداي اين زمين و با بخشش اموالم مي‌توانم سهم كوچكي در درمان و يا بهبودي بيماري درمندان ايفا كنم.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:40 ] [ ساروی ]

مراسم تجليل از ايثارگران بسيج اصناف در سازمان بازرگاني استان مازندران برگزار شد. به گزارش خبرگزاري آريا، سردار «سيد محمدتقي شاهچراغي»، رئيس سازمان بسيج اصناف كشور، ديروز يك‌شنبه 13 شهريورماه، در مراسم تجليل از ايثارگران بسيج اصناف كه در سازمان بازرگاني استان برگزار شد، گفت: نگاهي به گذشته تاريخ بشر ثابت مي‌كند هر گاه انسان براي انجام وظايف به خداوند توكل كند سربلند و عاقبت به خير مي‌شود. وي افزود: در زمان دفاع مقدس و شكل‌گيري انقلاب اسلامي حضور مردم با محوريت امام خميني(ره) نقش‌آفرين بود و مردم توانستند در سايه توكل به خداوند اين انقلاب را به پيروزي برسانند. فرمانده سپاه كربلا مازندران، با اشاره به اينكه در حال حاضر دشمنان از طريق تهاجم فرهنگي و جنگ نرم سعي دارند به انقلاب اسلامي ضربه وارد كنند، تصريح كرد: بسيج اصناف با احساس وظيفه و توكل به خداوند مي‌توانند در حوزه‌هاي مختلف جامعه ميدان‌داري كنند و در بخش‌هاي مختلف كشور تأثيرگذار باشند. شاهچراغي با بيان اينكه فضاي مجازي سبب از هم گسيختگي شالوده خانواده مي‌شود، اظهار كرد: دختران و پسران فراري نمونه‌ از هم‌پاشيدگي خانواده‌ها است كه بايد براي جلوگيري از اين مسائل چاره‌انديشي جدي صورت گيرد. وي افزود: بايد همه مسئولان تلاش كنند تا زمينه عمل به معارف ديني در جامعه فراهم شود كه تحقق اين مهم نيازمند فرهنگ‌سازي است. شاهچراغي خاطرنشان كرد: در صورت احساس وظيفه مشكلات حوزه‌هاي مختلف بسيج اصناف با مساعدت سازمان بازرگاني، روئساي اتحاديه‌ها و فرماندهان كانون‌هاي بسيج اصناف، توكل به خداوند و تلاش مضاعف حل خواهد شد. لازم به ذكر است، اين مراسم با حضور سردار «مجيد مشايخي»، رئيس سازمان بسيج اصناف كشور و «علي اكبر طاهايي»، استاندار مازندران و ديگر مديران ارشد استان برگزار شد.

[ چهارشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 0:39 ] [ ساروی ]


[ پنجشنبه دهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 21:55 ] [ ساروی ]

 نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان‌شدن میاندرود به ضرر ساری نيست. به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان مياندرود، پيش از ظهر امروز در حضور نمايندگان مجلس، مسئولان شهري و جمعي از شوراي شهر و روستاي شهرستان مياندرود، شهردار جديد مركز شهرستان مياندرود معرفه شد. نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با انتقاد از کسانی که شهرستان شدن میاندرود را به ضرر ساری می‌دانند، گفت: در کل کشور هیچ شهری به اندازه ساری روستا ندارد و ادارات ساری مثل برق و آب مشکل بزرگی برای خدمت‌رسانی به 400 روستا دارد. علی اصغر یوسف‌نژاد بخشی از ترافیک شهری ساری را به خاطر مراجعه مردم شهرستان میاندرود به این شهر برای انجام کارهای مختلف اداری عنوان کرد و ادامه داد: با شهرستان شدن میاندرود و رسیدگی به کارهای مردم در این شهرستان از بار ترافیکی مرکز استان کاسته شده است. وی حجم کارها در فرمانداری ساری با 400 روستا را بسیار بالا دانست و تصريح كرد: این مسئله باعث شده است که هفته دولت امسال در شهر ساری دو یا سه پروژه کوچک برای افتتاح داشته باشیم درصورتی که مرکز استان نیاز به اقدامات عمرانی بیشتری دارد. فرماندار مياندرود نيز با تشکر از بوداغی شهردار سابق به خاطر تلاش‌هایی که براي رشد و توسعه شهر سورک انجام شده بود و همچنین علی‌نژاد به خاطر جدیت وی در زمان دو ماهه سرپرستی شهرداری سورک، از آنان تقدیر کرد. علی رجبی پست و مقام در جمهوری اسلامی را فقط برای نوکری و خدمت مردم دانست و بالاترین محکمه در این زمینه را وجدان انسان دانست. فرماندار میاندرود کار شهرداری را نیازمند همکاری و همدلی همه مسئولان و مردم شهر دانست و ادامه داد: شهرداری و فرمانداری در حقیقت یک پیکره هستند و برای پیشبرد اهداف خدمت‌رسانی نیازمند همکاری و همدلی بین این دو هستیم. شهردار سابق سورک نيز طی سخنان کوتاهی عملکرد خود در زمان تصدی شهرداری سورک را به انصاف و قضاوت همه سپرد و برای سیدمحمد انصار الحسینی شهردار جدید توفیق در خدمت‌رسانی به مردم این شهر را آرزو کرد. محمد بوداغی همچنین از شورای اسلامی سورک به خاطر سپردن شهرداری سورک به مدت چهار سال به وی تشکر کرد. دیگر نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی نيز در این مراسم گفت: وظیفه خودم می‌دانم که از زحمات بوداغی شهردار سابق که شخصا شاهد این زحمات بودم تشکر کنم. سید رمضان شجاعی کیاسری در ادامه نام انصار الحسینی را با سمت شهرداری توام دانست و علت آن را حضور وی در سمت شهردار شهرهای مختلف استان عنوان کرد. شهردار جدید سورک نيز طی سخنانی ارائه و توزیع خدمات اجتماعي، توجه به برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، ارتقاي رشد اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی مردم را از جمله برنامه‌های خود برای شهرداری سورک عنوان کرد و بيان داشت: همه اینها در سایه برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان‌مدت، بلندمدت و استراتژیک میسر است. سیدمحمد انصارالحسینی کشف منابع درآمدی جدید و افزایش درآمد شهرداری به دو برابر را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد.

[ پنجشنبه دهم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 21:36 ] [ ساروی ]
درباره وبلاگ

لینک های مفید
امکانات وب